ziemia na sprzedaż

Ziemia w Dzierzgoń sprzedam

Pomorskie

Inwestowanie w okolicę zatrzymuje się w polskim świata coraz bardziej znane, chociaż jednocześnie warto jest liczyć na przyczynie to, że zasoby gruntów wówczas nie jest worek bez dna. Istnieją w Polsce gminy, jakie w współczesnych dekadach gruntami gospodarowały oszczędnie rozkładając więc na czasy. Niektóre biedniejsze, z tematami budżetowymi, szybko pozbywały się działek nie widząc na to, jakie dochody będą mierzyły w przyszłości. A przecież podłoga jest coraz bardziej cenna, chociażby w ostatnich pozornie mniej dobrych miejscach.

Ziemia w Pelplin sprzedam

 

Kiedy więc się zmieniało

Do połowy lat dziewięćdziesiątych ogromnej większości mieszkańców miast bycie ziemi na dziury było wyłącznie pustym hasłem. Potem coraz bardziej proste stało się hasło „agroturystyka” i ilość mieszczuchów postanowiło sprawdzić tej rzeczy turystyki. Okazało się po latach, że dla zwykli spośród nich realizacja agroturystyczna stawała się jedynym źródłem (czasem) niemałych dochodów.

Warto jednak powrócić do 1990 roku, gdy to rozwiązano pegeery. Ówczesna AWRSP (Agencja Nieruchomości Rolnej Skarbu Państwa) zaczęła wyprzedawać lub wracać w dzierżawę ogromne areały ziemi popegeerowskiej.

Wtedy dużo na tym wzięła tak nazywana (istniała już) „nomenklatura” i stronę z tychże ról do dziś posiada wielohektarowe gospodarstwa zajmując się w znaczącej mierze na hodowli bydła. Posiadanie takich areałów wykazałoby się bardzo opłacalne wraz z wejściem Polski do Grup Europejskiej z czym dokładnie składają się do tej chwile niemałe dopłaty do ziemi rolnej.

Małe, kilkuhektarowe gospodarstwa, zaczęły padać – ich właściciele zaczęli po prostu odchodzić. I ogromnym wzięciem otworzyły się cieszyć działki nad jeziorami, pomimo tego, że przylegają do najbliższych. Wynika to przede wszystkim Znanych Jezior Mazurskich i ich najbliższych okolic.

I w centrum

Na przełomie ostatnich tysiącleci zdynamizował się mocno trend budowania domów na placach podmiejskich. Otoczenia miast otworzyły się stawać ogromnymi noclegowniami dla pań działających w znaczących aglomeracjach. Ponadto zaczęto wypierać z miast zakłady przemysłowe. Dlatego powodzeniem otworzyły się cieszyć wolne nieruchomości w dziedzinach ekonomicznych, co się i wiąże z pomocami podatkowymi.

W sercach takich miast jak Warszawa pod wieżowce zajmuje się każdy skrawek gruntu. To powoduje nierzadko kontrowersje, ale często pozwala niwelować przypadkową, niską zabudowę handlową.

Zmienia swoje oblicze otoczenie mniejszych miast, zwłaszcza miejscowości turystycznych i uzdrowiskowych. W współczesnych dekadach niektóre spośród nich podwoiły swoją powierzchnię za sprawą nowych domów jednorodzinnych.

zobacz również Jak Polacy zmieniali podejście do ziemi

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments