Umowa podpisana. Znana jest data budowy Galerii Karuzela pod Kołobrzegiem

Umowa podpisana. Znana jest data budowy Galerii Karuzela pod Kołobrzegiem

Kołobrzeg Prasówki z Kołobrzegu

Na wstępie tygodnia podpisano list intencyjny na platformę Centrum Handlowego Karuzela pod Kołobrzegiem. Wybuduje je firma Dekpol. Będzie toż największy obiekt handlowy tej sieci handlowej w Polsce. Planowane rozpoczęcie plac budowlanych jest nastąpić na wstępie 2020 roku.

Umowa podpisana. Znana jest data budowy Galerii Karuzela pod Kołobrzegiem

Jak wychodzi z podpisanych dokumentów w ramach inwestycji powstanie obiekt handlowy o powierzchni całkowitej 25 500 m², w którym odnajdzie się kilkadziesiąt sklepów znanych sieci handlowych. Inwestycję będzie wyróżniać ciekawa forma architektoniczna z długą grupą świetlików nad ciągami komunikacyjnymi. Takie rozwiązanie, zwiększy nie tylko estetykę budynku, ale także dostęp do naturalnego światła, co pozwoli zredukować zużycie energii elektrycznej.

Dekpol, jako generalny wykonawca inwestycji, będzie więcej dostępny za budowę infrastruktury komunikacyjnej i technicznej. W głównym rzucie zostaną przygotowane prace ziemne oraz platforma pod budowę galerii i marketu budowlanego Leroy Merlin. W dalszej kolejności powstaną drogi wewnętrzne, chodniki i parking na 1000 miejsc postojowych, a także rondo w układzie drogi wojewódzkiej nr 163. Inwestycja zakłada również zaprojektowanie oraz sprawienie zewnętrznych terenów zielonych i elementów drobnej architektury. Wykonanie prac jest stanąć w II kwartale 2021 r.

– Z wskazówki na duże warunki gruntowe, w liczby kolejności budowane będą zaparcia i wymiany gruntu. Łącznie z inwestorem będziemy grać nad projektem wykonawczym, w którym wykorzystamy nasze dotychczasowe doświadczenie. Dzięki niemu będziemy mogli sprawić optymalizacji prac ziemnych, konstrukcji i budowy i ruszyć z podstawową budową już na wiosnę. Będzie wówczas obecnie inny punkt handlowy w polskim portfolio, zatem jestem gotowy, że proces budowy przebiegnie szybko i odpowiednio, a całość stawanie się kolejnym potwierdzeniem naszych zdolności – powiedział dla portalu www.propertynews.pl Adam Olżyński, Dyrektor ds. Inwestycji i Wzrostu Dekpol.

Centrum Handlowe Karuzela w Budzistowie zostanie wybudowane przy ulicy Krzywoustego w otoczeniu drogi ekspresowej S6.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments