glazura

Tania glazura Gniewkowo

Prasówki

Typy glazury stosowanej na okładziny ścian i podłóg

Jest wiele sposobów płytek, które dzielą się od siebie, zarówno pod względem specyfikacji, kiedy również wyglądu. Glazura w pomieszczeniu zdobi i przynosi klimat projektu.

Tania glazura Jabłonowo Pomorskie

 

Najważniejsze rodzaje glazury:
– Majolica – płytki o grubo porowatej fakturze, której podstawa gromadzi się z czerwonej gliny. Jego zewnętrzna powierzchnia pokryta jest nieprzezroczystą glazurą, na jaką ceniony jest ciekawy obraz. Majolica jest dwukrotnie wypalana, natomiast jej procent absorpcji wody wynosi 15-25%. Ma zaokrąglone wyglądy i cechuje się wysokimi wskaźnikami wytrzymałości. Tania glazura Jabłonowo Pomorskie

 

glazura allegro
glazura

Powszechnie dostosowywany do dekoracji ścian wewnętrznych w miejscach o małej wilgotności.
– Fajans – znany również jako biała ceramika, ponieważ materiał zawiera białą glinę. Lico pokryte jest materiałem szklistym stopionym w ciągu wypalania. Pod względem technologii dawanych w realizacji, a dodatkowo podstawowych materiałów, fajans jest kiedy porcelana. Fajans to krótka wytwarzana przez podwójne wypalanie, ma 10-20% absorpcji wody. Wykorzystywany w suchych pomieszczeniach, do okładzin dowolnych powierzchni. Tania glazura Jabłonowo Pomorskie

zobacz też glazura do Łazienki

– Cottoforte – rodzaj tłoczonej płytki, która jeszcze przydaje się do podwójnego wypalania, jest pokryta nieprzezroczystą glazurą po oficjalnej stronie. Ta łatwa ma zwiększone właściwości wytrzymałościowe, ponieważ umieszcza się na kilku rodzajach gliny. Wartość absorpcji wody-7-15%. Dane na ziemiach w budynków realizują nasze funkcje znakomicie przez masa lat, służąc mieszkańcom. Tania glazura Jabłonowo Pomorskie

– Cotto – płytki nieszkliwione zrobione z czerwonej gliny. Podczas produkcji rozgrywa się jedno wypalanie. Na powierzchni cotto specjalne szczotki tworzą twarde guzki. Używane często do dekoracji na ziemiach wewnętrznych i fasadach. Wartość absorpcji wody-3-15%.
– Monocoture – tłoczone szkliwione płytki, które mogą być przeprowadzone również z czerwonej, kiedy również białej gliny. Pierwszy ma 0 do 20% absorpcji wody, drugi od 0 do 10%. Wypalany raz, odporny na mróz, dlatego powszechnie dostosowywany do wykonywania na posadzkach zewnętrznych. Jest jeszcze wykorzystywany do okładzin ścian wewnętrznych i podłóg.

– Klinkier – odmiana płytki jednokrotnego wypalania, która ma wielokolorową zagęszczoną podstawę. Oficjalna strona może być również szkliwiona, kiedy również nieszkliwiona. Główne cechy: 0-6% absorpcji wody, duża grubość, niska porowatość, wysoka odporność mechaniczna, siłę na chemikalia. Pewno być konsumowany w okładzinach podłóg zewnętrznych oraz prywatnych, elewacji, a także do krajów basenu.
Uwaga! Do łazienki na ziemi należy wybrać płytkę absorpcji wody nie więcej niż 3%!

– Czerwony Gres – tak zwie się gres porcelanowy na podstawie czerwonej gliny. Stanowi więc tłoczona, nieszkliwiona płytka ceramiczna, która przebija przez jedno wypalanie. Ma 0-4% absorpcji wody. Służy do wykonywania podłóg zewnętrznych oraz wewnętrznych.

– Gres porcellanato – gres na podstawie lekkiej gliny kilku odmian. Wynosi od 0 do 0,5% absorpcji wody. Dawana w rzutach z obcymi oraz wewnętrznymi podłogami, parapetami, blatami i fasadami.

Płytki ceramiczne to materiał o moc zaletach. Dzięki niej wszystkie miejsce może cieszyć się świeżością i czymś przez duży czas. Jest potrzebny, ekologiczny, ma długą żywotność, doskonale zdobi wnętrze, nie wymaga szczególnej uwagi. Tania glazura Jabłonowo Pomorskie

zobacz również Typy glazury stosowanej na okładziny ścian i podłóg

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments