Szalenie niebezpieczna sytuacja - jedzie na S6 pod prąd

Szalenie niebezpieczna sytuacja – jedzie na S6 pod prąd

Prasówki

To co uwiecznił kierowca jadący od Koszalina do Kołobrzegu w sobotnie popołudnie wręcz mrozi krew w żyłach. Jadąc drogą ekspresową S6, kamera położona w jego pojeździe zarejestrowała pojazd jadący pasami panującymi w miejscowość Koszalina…pod prąd. Jak słyszymy, Volkswagena Polo była prowadzić kobieta.

Szalenie niebezpieczna sytuacja – jedzie na S6 pod prąd

 

Co gorsze, w samochodzie było się znajdować dziecko.

Aż że znaleźć odpowiedni komentarz do tego gatunku obrazów. Prostym jest, że jazda pod trend na drodze dużego kroku jest wielce niebezpieczna. Ewentualne zderzenie przy prędkościach przekraczających 100 km/h to mało pewna śmierć, a myślimy że przy zderzeniu czołowym prędkości się sumują.

Inną sprawą jest fakt wjazdu nie w współczesnym punktu co trzeba. Wjazd także na drogę, kiedy również tzw. „eskę”, mając ze węzłów drogowych jest na zasadę ciężki. Jak wskazuje nas asp. Tomasz Kwaśnik z kołobrzeskiej policji, za jazdę pod trend na ulicy ekspresowej grozi do 500 złotych mandatu i 6 punktów karnych. Jeżeli naruszenie zasad bezpieczeństwa było wyjątkowo rażące, funkcjonariusz może dodać nawet 100 złotych mandatu. Posiada oraz możliwość zatrzymać prawo jazdy. Wtedy karę wymierzy sąd, a grzywna może wynieść do 5 000 złotych.

Jak działa asp. T. Kwaśnik, wszelkie nagrania tego modelu można wybierać odpowiednim jednostkom policji w ramach akcji „Stop Agresji na Linii”. Wszelkie nagrania można wysyłać emailem. W województwie zachodniopomorskim to: stopagresjidrogowej@zachodniopomorska.policja.gov.pl. Bardzo na problem akcji znajdziecie tu: http://dlakierowcow.policja.pl/dk/stop-agresji-drogowej/87103,Stop-agresji-na-drodze.html

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments