SKĄD MAŁA LICZBA OSÓB POD KWARANTANNĄ? JEST JEDEN POWÓD

SKĄD MAŁA LICZBA OSÓB POD KWARANTANNĄ? STANOWI JEDYNY POWÓD

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

Najnowsze informacje dotyczące ilości osób pod kwarantanną na placu miasta i powiatu zadziwiają. Według informacji podawanych przez samorządowców, w miasteczku są trzy, zaś w powiecie 10 osób ludzi tej technice. Dlaczego stanowi ich naprawdę mało, skoro statystyki w świecie rosną?

– Nie planujemy w mieście obecnie ani jednej osoby, która od momentu zamknięcia granic oficjalnie wróciła do Kołobrzegu – informuje nas Michał Kujaczyński, rzecznik prasowy magistratu. Przypomnijmy; osoby, które w nocy z soboty na niedzielę, przekroczyły granicę Polski, muszą obowiązkowo odbyć kwarantannę. Składa się, iż w naszym mieście, do ostatniej pory, takiego sukcesu nie było. – Wszystkie informacje otrzymujemy od prac, m.in. Straży Granicznej – wyjaśnia rzecznik.

Z czego wynika taki stan rzeczy? – Część mieszkańców zdążyła zapewne wrócić do świata przed zamknięciem granic, część nadal pewnie odkłada na przeszkody – mówi Kujaczyński.
Jednocześnie rzecznik zapewnia, że miasto jest utworzone na wesele większej liczby osób, które potrzebowały przejść kwarantannę, zaś nie potrafiły jej wykonać w zakładu; na taką forma zorganizowano m.in. miejsca w drinku z środków.

Te osoby, które powróciły do Kołobrzegu przed zamknięciem granic, kwarantanny obowiązkowej nie muszą robić, choć taka, jak podkreślamy, jest podawana.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments