Piotr Rzepka zarzuca władzom miasta Kołobrzeg " Chcieli abym się sprzedał"

Piotr Rzepka zarzuca władzom miasta Kołobrzeg ” Chcieli abym się sprzedał”

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

Radny Jasna i Sprawiedliwości Piotr Rzepka wydał na naszym profilu Fb wiedzę o zamknięciu kołobrzeskiego oddziału PTTK. Według radnego, winę za ten stan rzeczy ponosi prezydent miasta Anna Mieczkowska, która, jak tworzy samorządowiec, uzależniła wsparcie finansowe dla stowarzyszenia od odejścia Rzepki z klubu PiS.

Piotr Rzepka zarzuca władzom miasta Kołobrzeg ” Chcieli abym się sprzedał”

 

„Koniec biura obsługi ruchu turystycznego, koniec bezpłatnych informacji turystycznych, koniec stażów, koniec kolonii i wycieczek PTTK. Oficjalne biuro BORT przy ul. Zwycięzców 5/1 zostało zamknięte i potem będzie zamknięte” – taką informację dał na naszym profilu radny PiS-u. Radny podkreśla, że oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Kołobrzegu przez to 4 lata nie był wspierany przez samorząd. Zarzuca również tej prezydent, że nie przekazała obiecanej wcześniej kwoty z początków politycznych. „Gdy się dowiedzieliśmy ze źródeł podobnych do ostatniego obozu władzy wszystko było skłonne od mojej własnej decyzji wyjścia z klubu radnych – po prostu zmiany barw, albo brzydko pisząc sprzedania się. Prezydent na gwałt potrzebowała większości bezwzględnej, aby otrzymać absolutorium. Większość została znaleziona parę dni później gdzie indziej, więc ani ja, ani PTTK nie istniałoby obecnie potrzebne. Za żadne korzyści zupełnie nie przejdę do rządzącej już 13 rok Kołobrzegiem partii. Na wesele członkowie PTTK to znają i nie są mi za złe”.

Do historii odniosła się sama prezydent, która wystosowała oficjalne oświadczenie do mediów. „Absolutnie nie rozmawiałam, ani nie upoważniałam nikogo do negocjacji z Radnym Piotrem Rzepką na problem jego wykonania z klubu Jasna i Sprawiedliwości(…) Wypowiedź (Piotra Rzepki – dop.red.) jest kłamstwem” – czytamy w danym do nas piśmie. Prezydent podkreśliła również, że rozważa podjecie kroków prawych „ w planu ochrony dobrego imienia oraz wspólnoty samorządowej”. Tłumaczy również, dlaczego oddział PTTK nie otrzymał wsparcia finansowego z samorządu. Poniżej publikujemy całe oświadczenie w sumy:

„Jako Prezydent Miasta Kołobrzeg oświadczam, że nie nie rozmawiałam, ani nie upoważniłam nikogo do rozmów, z Radnym Piotrem Rzepką na problem jego wykonania z klubu radnych Jasna i Sprawiedliwości. Pan Radny – poza pierwszym spotkaniem, które wykonało się w miesiącu br., nie brał startu w dalszych rozmowach pomiędzy zarządem PTTK, a Miastem – w sytuacji uzyskania dofinansowania. Rozmowy z PTTK trwały do celu sierpnia 2019 (spotkania przenosiły się trzykrotnie w dniach 9, 14 i 21 sierpnia). Wypowiedź pana Radnego Rzepki o tym, że dofinasowanie dla PTTK było zespolone z jego wystąpieniem z ruchu i absolutorium jest kłamstwem. Dodam, że nowy klub radnych „Nowy Kołobrzeg” powstał w miesiącu br., a sesja absolutoryjna odbyła się 18 czerwca 2019 r. Wobec powyższych insynuacji pana Radnego poprosiłam prawników o analizę jego uwadze w planu ochrony mojego prawego imienia oraz wspólnoty samorządowej.

Potwierdzić mogę, że PTTK zdał się do Centra o wsparcie finansowe wykonywanej przez siebie działalności. Jednak z opinii na fakt, iż PTTK świadczy usługi turystyczne możliwości wsparcia Towarzystwa musiały przeprowadzać się z użyciem odpowiednich procedur. Wszelkie sprawy ze karty Miasta, w niniejszym takie jak ewentualnego zakup publikacji organizowanych przez PTTK (mowa tu o kwocie 6 tysięcy złotych) nie znalazły akceptacji w zarządzie oddziału PTTK. Z całą odmową spotkała się propozycja współorganizacji przez PTTK niektórych miejskich wydarzeń. Kołobrzeski oddział PTTK był zajęty jedynie bezpośrednim wsparciem finansowym – której Miasto z opinii na ważne przepisy dostarczyć nie mogło. Dodam, że nowa propozycja PTTK, aby dotować kwotą 16.000 tysięcy dobrych z określeniem na cztery regionalne wycieczki nie mogła zostać przez Miasto przyjęta. Zresztą rozmowy dotyczyły wsparcia kwotą 6 tysięcy dobrych z określeniem na prawdziwe wskazywania na sprawa miasta i jego ludzi.

Rozwiązaniem kwestii wsparcia mógłby stanowić początek PTTK w konkursie dla organizacji pozarządowych. W moc miastach w Polsce PTTK organizuje różne doświadczenia i kupuje w obecny rozwiązanie materiały z budżetu – na produkcję założeń własnych gminy. W roku 2019 kołobrzeski oddział PTTK uzyskał takie wsparcie w sumie 4700 zł na organizację wycieczki turystycznej dla kołobrzeskich seniorów. „

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments