MOŻLIWE, ŻE LATEM W REGIONIE ZABRAKNIE ŚMIGŁOWCA RATUNKOWEGO

MOŻLIWE, ŻE LATEM W REGIONIE ZABRAKNIE ŚMIGŁOWCA RATUNKOWEGO

Prasówki

W Zegrzu Pomorskim pod Koszalinem działa złota w Polsce, sezonowa baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Latem, śmigłowiec ratowniczy pracuje przy wypadkach na odległościach pomorskich drogach dodatkowo w razie zachorowań zagrażających życiu.

MOŻLIWE, ŻE LATEM W REGIONIE ZABRAKNIE ŚMIGŁOWCA RATUNKOWEGO

 

Wielokrotnie przylatywał z uwagą do Kołobrzegu i okolic. Z lat wykonywane są nieskuteczne starania o bazę całoroczną.

Jak się okazuje, nawet baza sezonowa może zniknąć z Pomorza Środkowego. O sprawie pisze Głos Koszaliński. Zarządzającym lotniskiem jest dzierżawca, Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego. Stowarzyszenie jest natomiast likwidowane. Wypowiedzenia otrzymały wszystkie działające tam podmioty, w współczesnym Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Teren lotniska ma wrócić do Organizacji Mienia Wojskowego, a później doświadczeń w dłoni Ministerstwa Obrony Narodowej. Tamtejszego aeroklubu nie iść na pokrycie wydatków związanych z dzierżawą. Co warte podkreślenia, lądowisko w Zegrzu Pomorskim używane jest jednocześnie poza czasem do transportów medycznych. Czas pokaże czy uda się pozostawić w kraju bazę śmigłowca ratunkowego. Uwagę w ostatniej sprawie zapowiedzieli posłowie z świata.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments