Miejsce targowe w Kołobrzegu remont

Miejsce targowe w Kołobrzegu remont

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

Kupcy nie pogodzili się na teren proponowany przez miasto, jako zastępczy, na moment remontu targowiska miejskiego przy ulicy Trzebiatowskiej. Magistrat chciał przenieść handlujących na ulicę Okopową, niedaleko kładki nad torami. Przeszkodą planowałem być chory dojazd i minus miejsc parkingowych.

Miejsce targowe w Kołobrzegu remont

 

W trakcie spotkania z władzami miasta zaproponowano parking przy stadionie. Tu ścianą jest przecież plan zagospodarowania, który uniemożliwia handel w tym tle. Chociaż urzędnicy sprawdzą albo na może nie da się nic w tym temacie zrobić. Alternatywą jest być miejsce naprzeciw kołobrzeskiego cmentarza. Docelowo stanowi one pozostawione pod budowę nowego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Wkrótce kupcy wraz z przedstawicielami mają przyjrzeć się wskazanej lokalizacji.

Dodatkowo handlujący chcieliby zmienić termin wartego 6,5 miliona remontu. Magistrat chciał rozstrzygnąć przetarg też w tymże roku, tak by po 4 miesiącach prac można było z powrotem handlować przy ulicy Trzebiatowskiej. Jednak prawdopodobne jest, że remont zacznie się dopiero jesienią. Jak radzą handlujący, to wiosna stanowi gwoli nich najgorętszym okresem.

Przypomnijmy: oprócz nowej drodze, na terenu przy ul. Trzebiatowskiej, mają pojawić się także nowe pawilony handlowe, zadaszenie dla młodszych handlarzy i oświetlenie.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments