Korupcja polityczna w Radzie Miasta Kołobrzeg?

Korupcja polityczna w Radzie Miasta Kołobrzeg?

Aktulności artykuły Kołobrzeg Polityka z Kołobrzegu

Radny Piotr Rzepka na naszym wyglądu na portalu społecznościowym powiedział o swoje rezygnacji ze Stowarzyszenia Rybacka Lokalna Grupa Działania „Morze i Parsęta”. Przy okazji opisał kulisy innych działań. Nie udało nam się spośród nim skontaktować. Też nie mamy komentarza rzecznika prasowego Anny Mieczkowskiej.

Korupcja polityczna w Radzie Miasta Kołobrzeg?

 

„Na postawie § 11, pkt. 2 statutu organizacji dziś złożyłem rezygnację z członkostwa w Towarzystwo Rybacka Lokalna Grupa Działania ,, Morze i Parseta”. W mojej opinii upolitycznienie stowarzyszenia zwłaszcza, jeżeli idzie o osoby funkcyjne oraz większość jednego obozu, jaka się zarysowuje tylko po zajrzeniu na listę członków, odbiera wszystkie dane na tak przydatne w mojej opinii zmiany osobiste w Zarządzie.

W kontakcie z powyższym nie widzę możliwości dalszego członkostwa kiedy i jedynej współpracy. Informuję, iż w kolejności nie reprezentowałem Rady Miasta Kołobrzeg. Ponadto informuję, że od początku br. nie jestem w Zarządzie PTTK o. im. Jana Frankowskiego w Kołobrzegu (która stanowi członkiem SRLGDMiP), w kontakcie z czym PTTK na ważnych zebraniach grupy reprezentuje obecnie wybrany Zarząd.

Dziękuję za dotychczasową paroletnią zgodę z SRLGDMiP, w ostatnim możliwość reprezentowania w niej PTTK.

Myśląc o PTTK nie potrafię sobie odmówić poinformowania, iż kołobrzeski oddział PTTK właśnie został zamknięty. Koniec biura obsługi ruchu turystycznego, koniec bezpłatnych informacji turystycznych, koniec stażów, koniec kolonii i wycieczek PTTK. Oficjalne biuro BORT przy ul. Zwycięzców 5/1 zostało aresztowane i niedługo będzie rozwiązane.

W moc miastach w Polsce oddziały PTTK są dofinansowywane przez samorządy. Pełnią szczególnie istotne role oraz w własnym regionu są już tradycją. Kołobrzeski oddział stanowił jakąś z najstarszych kolei w mieście (zał. r. 1947). Niestety przez lata nie dostrzegali tego znani włodarze. PTTK od centrum nie dostawał nic. 14 maja br. wziąłem wkład w spotkaniu z Prezydentem Miasta Anną Mieczkowską, na jakim to udało się wynegocjować środki z budżetu miasta na wsparcie oddziałku. 6 tys. zł w 2019 r. oraz 12 tys. zł w 2020 r. Następnie Prezes Zarządu PTTK dokonał ustaleń z Z-ca Prezydenta i wprowadzono wstępnie uwagi na ilość 15 tys. zł na jakich 9 tys. zł to wydatki i 6 tys. zł miałoby dostać samo PTTK.

No tak się nie stało. Gdy się dowiedzieliśmy ze centrów zbliżonych do ważnego obozu władzy wszystko było skłonne od mojej innej decyzji spotkania z klubu radnych – po prostu zmiany barw, albo brzydko pisząc wydania się. Prezydent na gwałt potrzebowała większości bezwzględnej, aby uzyskać absolutorium. Większość została znaleziona parę dni później gdzie indziej, więc ani ja, ani PTTK nie istniałoby obecnie potrzebne. Za żadne korzyści nigdy nie przejdę do prowadzącej już 13 rok Kołobrzegiem partii. Na wesele członkowie PTTK to patrzą a nie są mi za złe.

Platformie Obywatelskiej kiedy i jedynej Pani Prezydent należą się gratulację! Dzięki wam i raczej braku waszej pomocy pomimo dane na swoich oczach upada PTTK. Mam okazję, że mieszkańcy was za to zdadzą”.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments