KONTROLE GRANICZNE RÓWNIEŻ W KOŁOBRZESKIM PORCIE

KONTROLE GRANICZNE RÓWNIEŻ W KOŁOBRZESKIM PORCIE

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

O północy Polska przywróciła kontrole na ludziach granicach. Od niedzieli przez 10 dni do Polski nie będą potrafili wpływać cudzoziemcy. Na ostatni etap kontrolę graniczną wprowadzono ponadto w porcie morskim w Kołobrzegu.

Jak czytamy w specjalnym komunikacie: „Od 15 marca przekraczanie granic możliwe będzie wyłącznie w powołanych do ostatniego mieszkaniach. W województwie zachodniopomorskim przekraczanie możliwości będzie dopuszczalne wyłącznie na przejściach drogowych: Krajnik Dolny – Schwedt, Kołbaskowo – Pomellen, Świnoujście – Garz, w porcie morskim Świnoujście, Kołobrzeg i lotniczym Szczecin – Goleniów. W województwie pomorskim ruch graniczny możliwy będzie na przejściach morskich w Gdańsku, Gdyni i na przejściu lotniczym Gdańsk – Rębiechowo”

– „Tymczasowa kontrola graniczna będzie powodowana przez pracowników Straży Granicznej. Zakres kontroli dostosowany będzie dosyć do stopnia zagrożenia porządku publicznego lub bezpieczeństwa państwa w układzie z wystąpieniem poważnego ryzyka dla zdrowia publicznego wywołanego koronawirusem SARS – CoV-2 (choroba COVID – 19). Straż Graniczna będzie prowadzić zadania przy zachowaniu sprzętu mobilnego, w oparciu o inne zasoby kadrowe oraz we obcowaniu z Władzą i Społeczną Strażą Pożarną” – informuje Morski Oddział Straży Granicznej

Co więc określa w realizacji dla Kołobrzegu? Na morskich przejściach granicznych przekraczać granicę państwową drogą morską będą mogli: obywatele RP; cudzoziemcy, którzy są małżonkami albo dziećmi obywateli RP albo są pod stałą opieką obywateli RP; cudzoziemcy posiadający Kartę Polaka; szefowie misji dyplomatycznych oraz członkowie personelu dyplomatyczno- konsularnego misji, czy osoby korzystające stopień dyplomatyczny oraz członkowie ich rodzin; cudzoziemcy mające prawo stałego lub czasowego pobytu na miejscu RP; cudzoziemcy mający uprawnienie do pracy na miejscu RP tj. cudzoziemcy odpowiedni do uprawiania czynności na takich samych zasadach co obywatele polscy; posiadający prawo na pracę, pozwolenie na pracę sezonową, oświadczenie o daniu pisania pracy gościowi na miejscu RP; . W szczególnie uzasadnionych przypadkach, nieuwzględnionych powyżej, komendant placówki Straży Granicznej, po uzyskaniu zgody komendanta głównego Straży Granicznej może pozwolić gościowi na wjazd na miejscu RP, w trybie określonym w ustawie z 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments