„CZAS NA REFLEKSJE I ROZLICZENIA NADEJDZIE”. PREZYDENT ANNA MIECZKOWSKA O WYJEŹDZIE SZEFA SZTABU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

„GODZINA NA REFLEKSJE I ROZLICZENIA NADEJDZIE”. PREZYDENT ANNA MIECZKOWSKA O WYJEŹDZIE SZEFA SZTABU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

„MOMENT NA MYŚLI I ROZLICZENIA NADEJDZIE”. PREZYDENT ANNA MIECZKOWSKA O WYJEŹDZIE SZEFA SZTABU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

Sprawa urlopowego wyjazdu Artura Wasiewskiego, szefa miejskiego sztabu zarządzania kryzysowego, wzbudziła ogromne kontrowersje. W piątek na badania dziennikarzy w współczesnej sprawie odpowiadała prezydent Anna Mieczkowska.

Najpierw jednak, podczas specjalnej konferencji, prezydent mówiła o przygotowaniach miasta na najszybsze dni oraz zabezpieczeniu ludzi w roli dostaw wody, energii, ciepła. Mieczkowska mówiła też o szukaniu świetnych rozwiązań dotyczących sytuacji dzieci oraz młodzieży, które z poniedziałku nie będą należeć do nauk. – Musimy zadbać o to, aby uczniowie byli mili. Dlatego też mamy wzmożone kontrole straży publicznej i władzy w niniejszych stanowiskach, w których potrafią gromadzić się młodzi ludzie. Wszystko po to, żeby nie zwiększać ryzyka zarażenia – mówiła urzędniczka.

Podczas rozmów pojawiła się również kwestia przyjazdów niemieckich turystów do centra. – Dzisiaj wystosowałam pismo do wojewody, jak rozwiązań do migracji osób z pozostałych państw, szczególnie tych państw w których stwierdzono ogniska choroby. Stanowimy w stałym związku z branżą turystyczną – mówiła prezydent.

Pytania dziennikarzy, po wyjściu konferencji, dotyczyły głównie wyjazdu urlopowego szefa miejskiego sztabu zarządzania kryzysowego Artura Wasiewskiego. Przypomnijmy: trzy dni temu, urzędnik wyleciał, w ramach urlopu, do Egiptu. Dziennikarze badali nie tylko o to, czyli jego nieobecność nie wpłynie na uszkodzenie działań sztabu, ale oraz o ocenę moralną takiego podejścia. – Na refleksję i rozliczenia przyjdzie czas, i pozwólcie mi państwo właśnie na to reagowanie, planowanie, zapobieganie, ustalanie priorytetów – mówiła urzędniczka. Prezydent poinformowała również, że po powrocie z Egiptu, Wasiewski będzie potrzebował przejść dwutygodniową kwarantannę.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments