Gdzie trafią handlarze z targowiska w Kołobrzegu ?

Gdzie trafią handlarze z targowiska w Kołobrzegu ?

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

Także w tym roku kołobrzeski magistrat ma rozstrzygnąć przetarg na przebudowę targowiska miejskiego przy ul. Trzebiatowskiej. Handlujący tam kupcy mają stać przeniesieni na ulicę Okopową.

Gdzie trafią handlarze z targowiska w Kołobrzegu ?

 

Po wielu perypetiach, związanymi często z wysokim kosztorysem planowanej inwestycji, remont targowiska stoi się coraz dużo realny. Prace biorą się rozpocząć dodatkowo w tym roku. Oprócz nowej drogi, na obszarze przy ul. Trzebiatowskiej, mają pojawić się oraz nowe punkty handlowe, zadaszenie dla mniejszych handlarzy i oświetlenie.

Zakładamy, że prace powinny potrwać około 4 miesięcy – mówi Michał Kujaczyński, rzecznik Urzędu Miasta. Znaczy to, że nowe targowisko byłoby gotowe na wiosnę przyszłego roku.

W trakcie trwania remontu kołobrzescy kupcy planują być przeniesieni na ul. Okopową. Nie zobaczył się pierwotny pomysł czasowego handlu na parkingu przy Trzebiatowskiej. Plac przy targowisku, chodzący do spółki Orlen, wymagałby bowiem kosztownego przygotowania nawierzchni. Urzędnicy zapowiadają spotkanie z kupcami w niniejszej rzeczy.

 

Zobacz również Wydarzenia Kołobrzeg

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments