Baner ma zniknąć z budynku Miasta Kołobrzeg

Baner ma zniknąć z budynku Miasta Kołobrzeg

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

Ogromny plakat reklamujący Kartę Mieszkańca, który zawisł na domu Urzędu Miasta, ma stać usunięty w najbliższą sobotę.

Baner ma zniknąć z budynku Miasta Kołobrzeg

Tym jedynym zniknie problem powiązany z brakiem krzyża na banerze. Przypominamy; o krzyż na banerze upomniały się środowiska katolickie. Zdaniem tych osób, pozbawiona tego symbolu katedra jest „obrazem nieprawdziwym i wypaczonym”. Grafika na reklamie Karty Mieszkańca wzbudzała kontrowersje przede każdym ze względu na własną rolę.

– Znajduje się tam realistyczne odwzorowanie bazyliki a ten krzyż powinien się tam pojawić, tak jak spotyka się w rzeczywistości na katedrze – występowała w rozmowie z swym portalem Katarzyna Paciorkowska, prezes Akcji Katolickiej. Do magistratu wpłynęło również, zapowiadane wcześniej, pismo stowarzyszeń katolickich w sytuacji przywrócenia krzyża na grafice bazyliki. Nie będzie zawsze dyskusji na punkt ewentualnych wymian na banerze.

W najbliższą sobotę reklama Karty Człowieka ma stać zastąpiona świąteczną dekoracją budynku Urzędu Miasta. – Do 6 grudnia całe miasto tworzy być przygotowane na ogromna, co roku ozdabiamy również budynek magistratu. Opinia o zdjęciu banera nie jest wówczas związana z pismem, które do nas wpłynęło w ostatnim czasie – wyjaśnia Michał Kujaczyński, rzecznik urzędu. Baner wydobywał się na domu magistratu z kilku miesięcy.

Zobacz również Kołobrzeg Nieruchomości

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments